Xəbər verdiyimiz kimi dünən Misirdə xeyli sayda turistin ölümü ilə nəticələnən faciəvi qəza baş verib. SHOT Telegram kanalı insidentlə bağlı maraqlı məlumat yayıb. Qeyd edilib ki, dənizə çıxmazdan əvvəl “Sinbad” batiskafının işçiləri turistlərə üzməyi bacarmadıqlarını bildiriblər.
Kanalın məlumatına görə, sualtı qayıq özü isə lyukları açıq halda enməyə başlayıb. Turistlər işçilərin sözlərini zarafat kimi qəbul etdiklərini, lakin sonradan suda boğulan insanları özləri özlərini xilas etdiklərini görüblər.
Xatırladaq ki, cümə axşamı, martın 27-də göyərtəsində 45 rusiyalı turistin olduğu ekskursiya batiskafı Hurqada yaxınlığında batıb. Onlarla rusiyalı yaralanıb, xeylis ayda ölən var. İlkin məlumatlara görə, qəzaya səbəb kapitanın səhvi olub. O, idarəetməni itirib, gəmi rifə ilişib və təzyiqin azalması prosesi baş verib.